Lucy Liu

15. května 2008 v 11:35 | pusinka |  Lucy Liu
Věk:
38 let
Povolání: herečka
Rodné jméno: Lucy Alexis Liuová
Národnost: americká
Datum narození, místo:
1.12.1968, Queens, New York
Životopis (biografie) / Informace:
Lucy Liu, vlastním jménem Lucy Alexis Liu, se narodila 2. prosince 1968 čínským přistěhovalcům v New Yorku ve Spojených státech. Matka je biochemička, otec technik,
má sestru a bratra. Po ukončení střední školy Stuyvesant na Manhattanu v roce 1986 začala studovat na "New York University". Tam se jí ale nelíbilo a po roce kvůli "temné a sarkastické" atmosféře přestoupila na "University of Michigan", kde se věnovala čínskému jazyku a kultuře. Běhěm studia se zajímala také o tanec, zpěv, umění a hraní.

Po studiu se rozhodla věnovat se hraní profesionálně. Přestěhovala se do Los Angeles, kde si na živobytí vydělávala jako instruktorka aerobiku a ve stánku rychlého občerstvení. Ve volném čase pak obcházela konkurzy a získávala malé či větší role především v seriálech: "Beverly Hills, 90210" (1990), "NYPD Blue"
(1993), "ER" (1994), "The X Files" (1993), "Pearl" (1996). Na filmové plátno se poprvé dostala ve filmu "Jerry Maguire" v roce 1996.

Průlomem v její herecké kariéře se stal seriál "Ally McBeal" (1997). Původně se neúspěšně zúčastnila konkurzu na roli Nelle Porter, kterou nakonec získala Portia de Rossi, ale producent a autor seriálu David E. Kelley byl jejím projevem tak nadšen, že ji slíbil napsat na tělo roli v jedné epizodě. A té se zhostila takovým způsobem, že se stala regulérním členem týmu.

"Ally" byla vstupenkou do Holywoodu. V roce 1999 získala roli dominy ve filmu "Payback" (Odplata) a roli sexem posedlé stopařky ve filmu "Boxeři" (Play It to the Bone), kde se objevila po boku Antonia Banderase a Woodyho Harrelsona. Rok nato se objevila nejdříve jako princezna XYZ ve westernové komedii Jackiho Chana "Shanghai Noon" (Tenkrát na východě) a později v komerčně úspěšné akční komedii "Charlie's Angels" (Charlieho andílci).

V dalších letech jsme mohli Lucy Liu vidět ve filmech "Hotel" (2001) režiséra Mika Figgise, v Oscary oceněném "Chicagu" (2002), ve sci-fi nářezu a la Matrix
"Cypher" (2002), v pokračování Andílků "Na plný pecky" (2003), ve veleúspěšném akčňáku "Kill Bill" (2003, 2004), v sitcomu "Joey" (2004) a gangsterce "Lucky number" (2006).

Ve volném čase se věnuje horolezectví, lyžování, jízdě na koni, hře na akordeón a bojovým uměním (kick-box, kung-fu a kali-eskrimasilat). Je svobodná, od roku 2003 žije s režisérem a scénáristou Zachem Helmem. Mezi její nejbližší přátelé patří Cameron Diaz, Drew Barrymore, Ashton Kutcher a Demi Moore (kterým byla na svatbě) a Rhea Perlman a její manžel Danny DeVito.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama